Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeRakLı Forum| MeRak Ettiğiniz herşey => Paylaşımın en meraklı adresi

AnasayfaAnasayfa  PortaLPortaL  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  İLetişim  

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım)

3 posters
YazarMesaj
мєяу´
Administrator
Administrator
мєяу´

Teşekkür Puanı : 3891
Rep Puan : 251
İsim : Merve
Kadın
Ruh HaLi : TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Agresi10
Takım : TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
MadaLyaLarım : TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Ftzv9l

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Empty
MesajKonu: TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım)   TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 6:59 am

TOR sadece web sayfaları için değil, anında mesajlaşma yazılımları (msn, icq v.s.), ssh, IRC v.s. gibi TCP protokolünden çalışan uygulamalarda da kullanılabilir. TOR ile yaptığımız bağlantıda paketler birbiri arkasına eklenmiş TOR sunuculardan geçerek gittiği için iletişim son derece güvenli olmaktadır. Bu iletişim modeline Onion Router denmektedir. Gönderdiğimiz istek TOR sunuculardan geçerken seçilen yol tamamen rastgele seçilmektedir. Böylece hedefe ulaştığımızda son çıkış yaptığımız TOR sunucusunun ip adresini almış oluruz. Güvenliği sağlarken istemciden gönderilen paket, TOR sunucularından gönderirken şifrelenerek iletiliyot. Her bir TOR sunucusu sadece kendisinden bir sonraki ve bir önceki sunucudan haberdar oluyor. Seçilen yolda hiçbir sunucu gidilecek yol bilgisine sahip değildir. Yine de bizden gönderilen ve bize gelen çerez (cookie) bilgileri ile tam bir güvenlik sağlanamayabilir bunun için TOR’a uygun proxy yazılımları kullanmak gerekebilir. Bu amaçla TOR privoxy adlı yazılımı önermektedir. TOR kullanmak istediğimiz uygulamanın SOCKS desteğinin olması gerekmektedir. İletişim SOCKS üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıca TOR sadece TCP protokolünü destekler. UDP desteği yoktur.

İndirmek İçin

Program:
TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Scymav
TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Gizli110
Bu Mesajı Görmek İçin Cevap Yazmalısınız

ya da
TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Scymav
TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Gizli110

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Byfn4

TOR’u windows, linux-unix-bsd ve mac-os x üzerine kurabilirsiniz. Ben bu yazıda TOR client’ın windows işletim sistemi üzerine kurulumunun nasıl yapılacağını anlatacağım. TOR client yazılımını windows 98, 98SE, NT4, 2000, XP, Server üzerine kurabilirsiniz. Bu yazı hazırlanırken windows için son TOR sürümü 0.1.0.15 idi. TOR kurulduktan sonra isterseniz bilgisayarınızda konsol olarak çalışır, isterseniz de windows servisi olarak çalışmasını ayarlayabilirsiniz. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burayı Next’e basıp geçiyoruz.

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) By2cu1

Aşağıdaki ekranda TOR kurulumu sırasında yapılmasını istediğimiz işlemleri seçiyoruz. TOR’un bilgisayar açılırken otomatik olarak başlaması varsayılan olarak işaretlenmemiştir. Burayı işaretleyerek TOR’un açılışta başlamasını sağlayabilirsiniz.

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) By3wr4

Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki konsol ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda TOR sunucuları arasındaki geçişleri, oluşan muhtemel hata loglarını v.s. takip edebilirsiniz. Konsol modunda çalışırken bu ekranı kapatmamalısınız. TOR’un bir windows servisi olarak çalışmasını istiyorsanız C:\\\\\\\\Program Files\\\\\\\\Tor\\\\\\\\tor –install komutunu kullanmalısınız. Eğer TOR’u windows servisi olarak kullanmaktan vazgeçerseniz C:\\\\\\\\Program Files\\\\\\\\Tor\\\\\\\\tor –remove ile servisi kaldırabilirsiniz.

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 665x335 and weights 38KB.
TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) By4ba0

Kullanım :

TOR servisi çalışmaya başladığında ilk yaptığı iş gidip mevcut TOR serverların bir listesini almaktır. Bu listede TOR serverların şifreli konuşmak için kullandıkları anahtarlar ve TOR server kural dizgileri gibi bir çok kayıt tutulur. Bu dosya Windows işletim sisteminde C:\\\\\\\\********s and Settings\\\\\\\\Kullanici\\\\\\\\Application Data\\\\\\\\Tor dizininde tutulur. TOR server listesi dökümanında server’ın ip numarası, kullandığı port, kullanılan TOR sürümü, TOR server’ın işletim sistemi ve şifreleme anahtarları vardır.

TOR ile internette gezinmek için SOCKS destekli tarayıcınızı (Örn: Firefox) açıp SOCKS proxy olarak 127.0.0.1 yani localhost ve port olarak da 9050 yazmanız yeterli olacaktır. TOR konsolu çalışır durumdayken bu ayarlarla artık ip numaranız gizlenmiş bir şekilde internet’te dolaşabilirsiniz. IP adresinizin ne olduğunu ve hangi ülkeden bağlanfığınızı görebilmek için ip adresiniz nedir, ip nasıl bulunur, ip numarası değişir mi? adresine bakabilirsiniz. MSN messenger’ı da TOR üzerinden çıkartıp daha güvenli sohbet edebiliriz. Bunun için de MSN bağlantı ayarlarında SOCKS yerine yukarıdaki ip ve port bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) By5bf5

Sonuç :

Internette güvenli dolaşım ve kimlik gizlemenin alternatif bir yolu olan TOR gayet başarılı çalışan bir yazılım. Kullanımı çok pratik ve gerçekten iyi sonuçlar çıkartıyor. Bazı programlar FreeCap ile uyumsuzluk gösterse de bir çoğu başarılı bir şekilde iş görüyor. Ayrıca hatırlatmak isterim ki bu yazıda anlatılan tekniklerin kullanılmasıyla yapılacak hack atakları ve diğer saldırılardan sorumlu olmayacağım. Bu yazı sadece internet’te kimlik gizleme ile ilgili bilgilendirme amacıyla yazılmıştır..

Video Anlatım :

alternatif link

alternatif link

https://merakli.yetkin-forum.com
abuzer
Üye
Üye
abuzer

Teşekkür Puanı : 0
Rep Puan : 0
İsim : abuzer
Erkek

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Empty
MesajKonu: Geri: TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım)   TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Icon_minitimeSalı Tem. 21, 2009 5:29 pm

saol
yusufdeniz
Üye
Üye
yusufdeniz

Teşekkür Puanı : 21
Rep Puan : 0
İsim : yusUFF
Erkek
Ruh HaLi : TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Dusunc10
Takım : TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
MadaLyaLarım : TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Ftzv9l

MesajKonu: Geri: TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım)   TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım) Icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 5:08 pm

saol isime yarıcak Cool

TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anakart'lar Nasıl Onarılır?(resimli anlatım)
» WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)
» OyunLarı Yüklemek için GerekLi oLan Program , KuruLumu! (ResimLi)
» Adım adım doğru göz makyajı yapılışı ( Resimli Anlatım )
» Özel Tanımlı Fonksiyonlar Örnek ÇözümLü Konu anlatım VİDEO su arkadaşlar....