Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeRakLı Forum| MeRak Ettiğiniz herşey => Paylaşımın en meraklı adresi

AnasayfaAnasayfa  PortaLPortaL  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  İLetişim  

Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor"

YazarMesaj
мєяу´
Administrator
Administrator
мєяу´

Teşekkür Puanı : 3891
Rep Puan : 251
İsim : Merve
Kadın
Ruh HaLi : Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor" Agresi10
Takım : Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor" D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
MadaLyaLarım : Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor" Ftzv9l

Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor" Empty
MesajKonu: Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor"   Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor" Icon_minitimeC.tesi Mart 14, 2009 9:38 am

Şu günlerde üçüncü albümünün hazırlıklarını sürdüren Özgün, Ahmet Erten'le Hayat Müzik'in konuğu oldu.. Yoğun çalışma programı içinde olan başarılı sanatçı iddialı ve samimi tavrıyla yaptıkları bir kenara yapacaklarının garantisini hissettiriyor...Kariyerinizin ikinci albümü ''Nöbetçi Aşık'' ile aylar önce müzikseverlerle bulustunuz.. En az ilk albümünüz kadar basarili bir albümle döndünüz müzik dünyasina.. Art arda yeni albümler çikarmak yerine uzun soluklu ve bol video klipli albümlere imza atiyorsunuz.. ''Nöbetçi Asik''dan çok sayida sarki hit oldu… Biraz bu albümden söz edebilir misiniz bize? Ilk albümden bugüne neler degisti Özgün'ün müzikal yolculugunda… Çok teşekkür ederim. Çok büyük deneyimler yaşadım, fakat bu deneyimler karakter ve kişiliğimden öte hayata bakışıma dair değişiklikler oldu. Bu işin aslında ne kadar zor bir iş olduğunu ve bu zorlukları aştığında ne kadar büyük bir sevgiyle karşılaşabileceğimi gördüm. Daha da önemlisi yıllarca hayalini kurduğum bir dünyanın gerçek olabileceğine inandım. Albümlerimle ilgili bir şeyler söylemem gerekirse, benim uzun müzikal yolculuğumda her biri bana birer basamak olacaktır. İkinci albümüm de , aynen ilk albümüm gibi amacım doğrultusunda bir prodüksiyon oldu. Geçmişe odaklı bir insan değilim başarılarım beni gururlandırıyor ama dileğim her seferinde beni daha iyi anlatabilen bir albüm yapabilmek.
Ilk albümünüzden lanse edilen çikis sarkiniz ''Elveda'' genis kitlelerce sevildi, uzun süre listelerden inmedi.. Arkasindan ''Seytan'' da bu basariyi perçinlestirdi.. Ikinci albümünüz için çalismaya basladiginizda bu basariyi korumak adina korkular, endiseler yasadiniz mi? Çünkü biliyoruz ki zordur o başarıyı korumak... Bu korku ve endişe yaratıcı olan her insanın endişesidir. Fakat endişelere kapılmak bir besteciyi sınırlar ve köreltir Daha önce de belirttiğim gibi yapmış olduğum bir beste ya da albüm benim için izlenmiş bir film gibidir. Beni heyecanlandıran yaptıklarım değil, yapacaklarımdır…
Isra Gülümser' imzasina ''Nöbetçi Asik''da çok siklikla rastliyoruz.. Belli ki ciddi anlamda bir müzikal uyum yakalanmis.. Ve bunun meyveleri toplaniyor.. Dinleyici bu sarkilari ciddi anlamda sevdi, benimsedi..Bu müzikal ortaklik hakkinda siz neler düşünüyorsunuz? İsra gerçekten son dönemin en yetenekli söz yazarlarından biri. Onunla çalışmak çok keyifli, hem de büyük bir şans. Bu birlikteliğin devam edip bizi ve dinleyicileri çok daha tatmin edecek bir noktaya ulaştıracağından eminim.
Albümde Sibel Gürsoy ve Mustafa Sandal vokalleri dikkatimizi çekiyor… Söz konusu isimler nasıl dahil oldu albüme..? Mustafa Sandal Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden biri. Sibel Gürsoy da Türkiye'nin en önemli kadın vokallerinden biri. Sibel ve Mustafa'nın albümüme kattıkları renk benim için büyük bir gururdur. Nasıl dahil olduklarıysa bir muamma . Her şey İskender Paydaş'ın sayesinde oldu.
Önceki albümünüze göre üzerinde daha çok titizlenen bir ''imaj'' çalismasi görüyorum.. Özellikle kliplerde farkli karelerde, farkli görünümlerle Özgün'ü izliyoruz.. Imaji, görselligi önemseyen sanatçilardansiniz saniyorum.. İmaj hoş bir şeydir. Susuzluğunu dinle .. İmaj ticari bir atılımdır ve bunu göz ardı edemezsiniz. Benim çalıştığım ekip bu profesyonelliğin farkında. Ben de güvendiğim bu ekibi ciddiye alıyorum ama her geçen gün benim hedeflerim daha da netleşiyor, eminim ki zamanla her şey daha da yerine oturacak ki bu zamanı elimden geldiğince kısaltmaya çalışıyorum.
Kimi isimler vardir ki, hep romantik sarkilari yakistiririz onlara… Özgün de öyle bir yere oturdu müzik dünyasina bana göre.. Siz de öyle hissediyor musunuz? Böyle düşünmekte haklısınız pek çok insan gibi. Bunun nedeni yazmış olduğum slow şarkıların başarısıdır. Fakat bu yaşadığım bir dönemin yansımasıdır. Sevenlerimle paylaştığım bu kısacık zamanda hayatımın bir dönemini resmettim. Bir tarzın ya da bir dönemin kimliğinin üzerime yapışmasını istemem, yazdığım şeyleri en doğal haliyle yansıtmaya çalışıyorum. Yeni albümümde yapacaklarım sürpriz olmasın.
Albüm performansi disinda bir çok isim ayni iddiasini canli performanslarinda gösteremeyebiliyor.. Ama siz zaten albüm öncesinden ciddi bir sahne deneyimi olan bir solistsiniz. Bu anlamda bir o kadar da iddiali bir sahneniz oldugunu rahatlikla söyleyebilir misiniz? Evet,söyleyebilirim.. : )
Sizi çok yakindan takip eden ve çok destekleyen bir dinleyici kitleniz var.. Fan club'iniz aktif halde çalisiyor : )Onlarla diyalogunuz nasil? Her birini birebir tanıyorum desem yalan olmaz. Onlar benim canım her şeyim. Hayal edebileceğiniz en büyük lezzeti onlarla birlikte olduğumda yaşıyorum. Onlar benim sebebim..
Bazi müzisyenler , istedikleri müzigi yapamadiklarindan yakiniyorlar.. Türkiye sartlarinda , piyasa sartlarinda ancak mümkün olani yapabildiklerini ifade ediyorlar.. Özgün ne düsünüyor bu konuda? Rahatlikla istediginiz müzigi icra edebildiginizi söyleyebiliyor musunuz? Malesef Hayır....
Üçüncü albümünüzün çalismalari muhtemelen baslamistir.. Belki de genel olarak sekillenmistir bile.. Yeni albüm çalismalarinizdan bahseder misiniz? Tarz ve belki de farkliliklarindan ? Yeni albümün çıkış tarihini 2009 Şubat ayı olarak hedefledik, Şu an proje kurgulanma aşamasında. Söyleceğim şeyler sonucumuzu tam olarak resmetmeyebilir, bekleyip görelim. Ama inandığım şey şudur: ''Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor.''
''Nöbetçi Aşık''tan daha hangi şarkıları kliplendirmeyi planlıyorsunuz.. Ve tabi sevenlerinizle nerelerde buluşmaya hazırlanıyorsunuz... Konser ve aktivitelerinizden bahseder misiniz? Şu an konsantre olduğuum tek şey yeni albümüm.
https://merakli.yetkin-forum.com

Röportaj :Özgün: "Beklenenin üzerinde bir albüm geliyor"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ferdi Tayfur"dan 104 Full album...(8 Single Albumler dahil)
» Bu Aslan Gerçekten "Miyav" Dedi: "2 - 5"
» Mahsun KIRMIZIGÜL 2008 albümü ile geliyor
» Seçme Özgün Slow'lar (Bakmadan Geçmeyin)
» Geliyor mu?