Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeRakLı Forum| MeRak Ettiğiniz herşey => Paylaşımın en meraklı adresi

AnasayfaAnasayfa  PortaLPortaL  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  İLetişim  

2009 KutLu Doğum Haftası

2 posters
YazarMesaj
мєяу´
Administrator
Administrator
мєяу´

Teşekkür Puanı : 3891
Rep Puan : 251
İsim : Merve
Kadın
Ruh HaLi : 2009 KutLu Doğum Haftası Agresi10
Takım : 2009 KutLu Doğum Haftası D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
MadaLyaLarım : 2009 KutLu Doğum Haftası Ftzv9l

2009 KutLu Doğum Haftası Empty
MesajKonu: 2009 KutLu Doğum Haftası   2009 KutLu Doğum Haftası Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 8:21 pm

2009 KutLu Doğum Haftası Kutludoum

"Ruhum sana aşık, Sana hayrandır Efendim,
Bir ben değil alem sana kurbandır Efendim.
Ta arşa çıkar her gece aşıkların ahı,
Didarına aşık Ulu Yezdan'dır Efendim.
Aşkınla Buhurdan gibi tütmekte bu kalbim,
Sensiz bana Cennet bile hicrandır Efendim.
Kıtmirinim ey Şah-ı Rusül, kovma kapından,
Asilere, lütfun yüce fermandır Efendim."

Asırlardır Müslümanlar, Yüce Yaratıcının son mesajını insanlara duyurmak, öğretmek ve mesajın içerdiği konularda insanlara örneklik etmekle görevlendirilen Hz. Peygamber’in hayatını araştırmaya ve öğrenmeye büyük önem vermişler, bu amaçla O’nun doğumunu, miracını ve irtihalini anlatan şiirler, naatlar, mersiyeler kaleme almışlar ve ciltler dolusu kitaplar yazmışlardır.

1989 yılına kadar ülkemizde Hz. Peygamber’in doğumu, Kameri Takvime göre Rebi’ül Evvel ayının 12. gecesinde camilerde mevlit, Cuma günü de hutbe okunarak ve vaazlarda konu halkımıza anlatılarak Mevlid Kandili adı altında kutlanmıştır.

Yüce dinimiz İslam’ın inanç, ibadet ve ahlak prensipleri konusunda halkımızı doğru/sahih bilgilendirmeyi, manevi ve ahlaki değerlere bağlılığı arttırmayı amaçlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum haftası kutlamalarında; bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi gaye edinerek; Hz. Peygamber’i bütün yönleriyle daha iyi tanımayı, tanıtmayı, anlayıp anlatmayı, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı güncelleştirilerek hayatımıza yansıtmayı, güzel ahlakını davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapmayı, toplumda peygamber sevgisini yaymayı, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi, bu vesile ile toplumu din konusunda aydınlatmayı, İslam'ın mesajını, Peygamber’imizi merkeze alarak, yediden yetmişe toplumun her kesimine bilimsel ve anlaşılabilir bir üslup ile ulaştırmayı hedef olarak belirlemiştir

Hazret-i Peygamber’i ve O’nun insanlığa takdim ettiği değerleri, İslam’ın aydınlık bilgisini/mesajını doğru ve sahih bilgiler ışığında, seçkin, güvenilir ve alanında ehil şahsiyetlerin katkılarıyla vatandaşlarımıza daha etkili ve yaygın bir şekilde anlatmak/tanıtmak amacıyla, ilk defa Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında Kameri Takvim, 1994 yılından itibaren de, Peygamberimizin Miladi doğum günü olan 20 Nisan'ı kapsayacak şekilde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılmaya başlanmıştır. Bu çerçevede bütün il ve ilçelerde değişik konularda panel ve konferanslar düzenlenmiş, 1994 yılından itibaren de hafta içerisinde sempozyum ve çeşitli etkinlikler düzenlenmeye başlamıştır.

Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa S.A.V. selam ve salavat ile hepimize kutlu olsun. ßeßeqcix
https://merakli.yetkin-forum.com
RebeL__AngeL
Prenses Mod
Prenses Mod
RebeL__AngeL

Teşekkür Puanı : 61
Rep Puan : 4
İsim : esmer bomba
İş/Hobiler : öqrenci
Kadın
Ruh HaLi : 2009 KutLu Doğum Haftası Melek10
Takım : 2009 KutLu Doğum Haftası 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
MadaLyaLarım : 2009 KutLu Doğum Haftası I5vjtd

2009 KutLu Doğum Haftası Empty
MesajKonu: Geri: 2009 KutLu Doğum Haftası   2009 KutLu Doğum Haftası Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 7:17 am

Alıntı :
Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa S.A.V. selam ve salavat ile hepimize kutlu olsun.

2009 KutLu Doğum Haftası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kutlu Doğum Haftası Resimleri 2009
» Doğum Günümüzü Yazıyoruzz
» Fethin 556. yılı kutlu olsun..
» doğum günün kutlu olsun
» Doğum Günün KutLu Olsun Tugay