Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeRakLı Forum| MeRak Ettiğiniz herşey => Paylaşımın en meraklı adresi

AnasayfaAnasayfa  PortaLPortaL  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  İLetişim  

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)

3 posters
YazarMesaj
мєяу´
Administrator
Administrator
мєяу´

Teşekkür Puanı : 3891
Rep Puan : 251
İsim : Merve
Kadın
Ruh HaLi : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Agresi10
Takım : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
MadaLyaLarım : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Ftzv9l

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Empty
MesajKonu: WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)   WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 8:06 pm

En iyi sıkıştırma programlarından biri.Hatta en iyisi diyebiliriz.Artık Winrar Türkçe olarak da destek veriyor. Birçok sıkıştırma formatını tanıyor. (CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO) Çok kolay disketlere bölme işlemi ve kendi kendini açabilir EXE dosya yapma işlemi yapabiliyor. Ayrıca RAR formatı ZIP'ten daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlıyor.

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) 122

Herhangi bir dosyaya veya klasöre sağ tıkladığımızda menülerde Arşive ekle.. Arşive ekle dosya.rar gibi başlıklar karşımıza gelir.

Arşive Ekle: Bu seçenek gelişmiş sıkıştırma dediğimiz seçenekleri bize sunar. Onu daha ayrıntılı bir biçimde aşağıda göreceğiz.

Arşive Ekle dosya.rar :Bu seçenek ile seçtiğimiz dosyayı direkt sıkıştırabiliriz.

Sıkıştır ve eposta gönder: Dosyayı Gelişmiş modda sıkıştırır daha sonra mail göndericinizin gönderim ekranını açarak kendisini attachment kısmına ekler.

Sıkıştır dosya.rar ve eposta gönder : Dosyayı direkt sıkıştırır daha sonra mail göndericinizin gönderim ekranını açarak kendisini attachment kısmına ekler.

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) 216

1-Dosyamızın isminiz istediğimiz gibi değiştirebiliriz.
2-Hangi biçimde sıkıştırma yapmak istiyorsak o sıkıştırma formatını seçiyoruz.
3-Sıkıştırma kalitesini buradan seçiyoruz.
4-Burayı dosyayı bölmek için kullanıyoruz. Mesela diskete atacaksınız dosyanız diskete sığmıyor. O zaman 1440000 veya 1300000 şeklindeki bir değer ile disketler şeklinde dosyayı bölebilirsiniz.
5-Bu dosyamızı exe.yapar.Dosyaya çift çift tıklayınca kendini direkt extrack edecektir.
6-Bu şifre değildir. Arşive ileride bir dosya eklenmesini veya bir dosya çıkartılmasını önlemek için kullanırız.

Gelişmiş Bölüm
WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) 315

Parolayı Ayarla: Bizim için belki önemli olan kısım. Eğer dosyamızı sıkıştırdıktan sonra bizden başkasının açmasını istemiyorsak şifreleme bölümünü kullanırız.

1: Dosyaları sizin belirleyeceğiniz bir bölüme çıkartır...
2: Dosyaları olduğu gibi rar dosyasının olduğu bölüme çıkartır...
3: dosyaları rar dosyasının bulunduğu dizinin içine rar dosyasıyla aynı isimde bir klasöre çıkartır...

Dosyalarınız sıkıştırılırken ve çıkarılırken karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelir...

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) 414

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) 513
Arkaplan: İşlemi arka planda sürdürür pencereyi saatin yanına tray olarak atar.
Duraklat: İşlemi duraklatır.
İptal: İşlemi İptal eder.

[ALıntı]
https://merakli.yetkin-forum.com
quest
Üye
Üye
quest

Teşekkür Puanı : 2
Rep Puan : 0
İsim : Kadir
Erkek
Ruh HaLi : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Agresi10
Takım : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) 7e88769fc29bba698776939fec849a75

MesajKonu: Geri: WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)   WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Icon_minitimeÇarş. Tem. 22, 2009 10:36 am

saol
cevapsız
Üye
Üye

Teşekkür Puanı : 3
Rep Puan : 1

MesajKonu: Geri: WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)   WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 2:10 pm

eline sağlık
мєяу´
Administrator
Administrator
мєяу´

Teşekkür Puanı : 3891
Rep Puan : 251
İsim : Merve
Kadın
Takım : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
MadaLyaLarım : WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Ftzv9l

MesajKonu: Geri: WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)   WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim) Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 8:50 pm

İşinize Yaramasına Sevindim:)
https://merakli.yetkin-forum.com

WinRAR Nedir, Ne işe Yarar, Nasil Kullanilir (Resimli Anlatim)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anakart'lar Nasıl Onarılır?(resimli anlatım)
» TOR- Ip Adresinizi Gizlemek İçin ( Program + Resimli Anlatım+Video Anlatım)
» NasıL Üye OlaßiLirim.? Diyorsanız ßuyrun.(ResimLi)
» Adım adım doğru göz makyajı yapılışı ( Resimli Anlatım )
» Sağ tık ne işe yarar??